LS

Eesti juhilubade kehtivusest välisriigis

Pärnu ettevõtja pani riigi kodanike heaks tööle
USA kiirteepatrulli politseinik uuris rahvusvahelist juhiluba, mille Eesti maanteeamet oli väljastanud. “Texases see ei kehti. Teil tuleb minna osariigi liiklusohutuse osakonda ja taotleda USA juhiluba,” teatas morni näoga naine.

Indrek Sirk andis ülevaate olulisematest muudatustest liiklusseaduses

1. mail jõustus liiklusseaduses 90 muudatust. Ülevaate olulisemast andis liiklusjurist Indrek Sirk.
Sirk ütles "Terevisioonis", et suur osa nendest 90-st muudatusest on kas kosmeetilised muudatused, kus on muudetud lihtsalt termineid või on tegemist väga kitsa valdkonna inimesi puudutavate muudatustega.
http://uudised.err.ee/v/eesti/60362ca2-509c-4647-9ced-d1cbebdb459e

Jõustuvad liiklusseaduse muudatused on suunatud liiklusohutuse parandamisele

1. mail jõustub kokku ligi 90 Liiklusseaduse muudatust, mis puudutavad laste ohutust, ühissõidukiraja kasutamist, liikluses kasutatavaid dokumente, juhi tervisenõudeid, tehnoülevaatajaid ning sõidumeerikutega seonduvat. Neist olulisemad on järgmistes valdkondades:

Seinäjoe ärimees kurdab kiiruseületamise eest saadud 54 000 euro suuruse trahvi üle

Seinäjoes elav ärimees Reima Kuisla kurdab oma Facebooki kontol 54 000 euro suuruse kiiruseületamise eest saadud trahvi üle, vahendab MTV.
Ajalehe Ilkka andmetel sõitis Kuisla kiirusega 103 km/h alas, kus lubatud oli sõita vaid 80 km/h. Mehe sõnul ei olnud ta märganud kiirusepiirangu muutumist. Kuisla on trahviotsuse üle selgelt nördinud ja ei imesta, et paljud soovivad Soomest lahkuda ning on seda juba teinudki.
Iltalehe andmetel olid Kuisla tulud 2013. aastal 6,5 miljonit eurot.

Ligi 90 000 sõidukijuhti peab 2015. aastal juhiloa vahetama

2015. aastal aegub ligikaudu 90 000 juhiluba, mis tähendab, et juhiluba peab vahetama kolm korda rohkem inimesi kui möödunud aastal. Kehtetu juhiloaga on mootorsõiduki juhtimine keelatud, mistõttu tuleks juhiloa vahetamisega alustada piisavalt varakult.
Juhiloa vahetamiseks peab isikul olema kehtiv tervisetõend ning Rahvastikuregistri järgne alaline elukoht Eestis.

Juhiloa vahetus nimevahetusel nüüdsest e-teeninduses

Käesolevast nädalast saab Maanteeameti uues e-teeninduses vahetada juhiluba ka nimevahetusel ehk näiteks pärast abiellumist. Viimasel juhul peab enne olema vormistatud ja väljastatud uus isikut tõendav dokument.
http://www.mnt.ee/index.php?id=27091

PÄEVA VIDEO: kellel oli õigus?

Kas oleks pidanud teed andma või ei?
http://www.autonet.ee/uudised/paevauudised/62050

§ 17. Tee andmise üldised kohustused
(5) Mitterööbassõiduki juht peab andma teed:
5) juhi suhtes paremalt lähenevale või paremal asuvale sõidukijuhile, kui sõidukite liikumisteed lõikuvad ja sõidujärjekord ei ole käesolevas seaduses teisiti määratud;
https://www.riigiteataja.ee/akt/114022014003?leiaKehtiv#para17

Välismaal kihutajaid ootab sügisest kodus trahv

Alates novembri algusest saadetakse välismaal liiklusnõuete rikkumisega kiiruskaamerasse jäänud sõidukijuhtidele trahv koju. Eesti politsei saadab aastas ligi 19 250 trahviteadet välisriigis registreeritud sõiduki omanikele.
Eurooa Liidu (EL) liiklusväärtegude direktiivi ülevõtmiseks valmistasid liiklusseaduse ja väärteomenetluse seadustiku muutmise eelnõu ette majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös justiitsministeeriumi ning siseministeeriumiga. Seadus hakkab kehtima 7. novembrist, mil on ka direktiivi ülevõtmise tähtaeg.

Automüüjad ja -ostjad vabastatakse tundide kaupa järjekorras seismisest

Alates uuest aastast saab auto omaniku vahetust registreerida veebis, väheneb ka riigilõiv.
Selleks valmistatakse maanteeametis praegu ette uut IT-lahendust, mis laseb ARK-i iseteeninduses auto omanikuvahetuse nii teha, et kordagi kontorisse kohale minema ei pea. Uus registreerimistunnistus saadetakse koju postiga ja peale selle väheneb ka riigilõiv.

Kas elektriautodel tulede väljalülitamine on seaduslik?

Liikluses jääb silma, et ükski elektriauto ei tarvita tagumisi ääretulesid. Ilmselt on see seotud taotlusega säästa auto akusid, aga kas see on ka seaduslik?
Vastab Lõuna politseiprefektuuri avariiteenistuse vanem Kaido Iste:
On küll. 2011. aasta suvel jõustunud liiklusseadus lubab valgel ajal kasutada lähitulede asemel päevatulesid ega nõua sel puhul ääretulede ja ka numbritule kasutamist.
http://www.tartupostimees.ee/1231492/kas-elektriautodel-tulede-valjaluli...