LKindlS

Sundkindlustus ohustab veel kümneid tuhandeid sõidukeid

1. oktoobrist tekib ligi 40 000 liikluskindlustuseta sõidukile sundkindlustus – selle ohus on liiklusregistris arvel olevad sõidukid ja haagised, millel ei ole olnud liikluskindlustust viimase aasta jooksul.
http://tarbija24.postimees.ee/3315129/sundkindlustus-ohustab-veel-kumnei...

Kindlustusfirma hoiatab: võtke romud arvelt maha, muidu jäätegi maksma

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus. See tähendab, et liikluses ei tohi kasutada sõidukit, millel puudub liikluskindlustus. Kui liiklusregistris registreeritud sõidukil on liikluskindlustuse seaduses sätestatud korras kindlustuskohustus täitmata rakendub sundkindlustus.
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/kindlustusfirma-hoiatab-votke-romud...

Autot müües võib ilma jääda liikluskindlustuse ettemaksust

«Sõidukiomanik (müüja) peaks kindlustusseltsi pöörduma enne sõiduki müüki ja laskma kehtiva poliisi lõpetada,» kinnitas If kindlustuse kommunikatsioonijuht Rain Porss. «Seda saab teha ka tuleviku kuupäevaga, nii et poliis jääb veel näiteks mõneks päevaks kehtima. Nii saab uus omanik kuni sõiduki ümberregistreerimiseni liigelda,» lisas Porss.

Kiiruse ületamine ja purjuspäi sõit teevad liikluskindlustuse kallimaks (eelnõu)

Kui seni võtavad kindlustusfirmad kliendile liikluskindlustuse makse määramisel arvesse juhi ametliku sõidustaaži ja kindlustatava auto, siis järgmise aasta veebruarist võib neile lisanduda juhi senine käitumine liikluses.
Rahandusministeeriumis valminud kohustusliku liikluskindlustuse seaduse eelnõu püüab nii omal moel parandada ka liiklusohutust, sest rikkumisega vahele jäädes ei saada pelgalt ühekordselt trahvi, vaid ilmselt kasvaks ka kindlustusmakse.
http://www.epl.ee/artikkel/575578

Kannatanu õigused liikluskahju hüvitamisel

Artiklit ajendasid kirjutama ajakirjanduses ilmunud lood kindlustusandja tegevusest liikluskahju hüvitamisel. Kuna väga paljud kannatanud ei ole kursis seadustega ja oma õigustega kahju hüvitamise korral, võimaldabki see kindlustusandjal mitte täita seadusega määratud kohustusi.

http://www.tartupostimees.ee/?id=244055

Auk ja pauk! Kes katab kahju?

Kui tähistamata löökaugust läbi sõites auto siiski ära lõhute, kvalifitseerub juhtum liiklusõnnetusena. Selleks et hiljem tänava omanikult, näiteks linnalt, kahjutasu nõuda, tuleb kohale kutsuda politsei, kes sündmuse fikseerib. Kuigi inimvigastusteta avarii puhul pole politsei kutsumine kohustuslik, ei aktsepteeri linn muul moel tõendatavat nõuet.

Uus liikluskindlustussumma suurem, kuid täpsem

Möödunud aasta 11. detsembrist liikluskindlustussumma paisus ja muutus kannatanupõhisest juhtumipõhiseks. Mida see endaga kaasa toob ja mis on sellest sõidukijuhile kasu, kirjutab Eesti Kindlustusseltside Liidu juhatuse liige Andres Piirsalu.

http://www.logistikauudised.ee/?ArticleID=6f07ce40-0b2c-41ee-ad28-0b0608...

Suhtekorraldaja Ivo Rull: kindlustusselts nõuab raha olematu avarii eest!

Tuntud suhtekorraldaja Ivo Rull tallab kohtuteed kindlustusseltsiga Salva, väites, et temalt pressitakse, välja tuhandeid kroone olematu avarii ja autoremondi eest. Kindlustusselts oma nõudest aga ei tagane.
..
Seaduses on ette nähtud ka need juhtumid, mil kindlustusselts saab hüvitise süüdlaselt tagasi nõuda. Näiteks siis, kui ta jätab kindlustusseltsi liiklusõnnetusest teavitamata. Seda pole Rull Kivirüüti sõnul teinud.

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=340539

Liikluskindlustust on võimalik vormistada ka postkontoris

Postiettevõte pakub liikluskindlustust eelkõige maapiirkondades, kus on nõudlus teenuse osutamiseks. Poliisi saab vormistada 78 postkontoris, täpsem info Eesti Posti kodulehelt www.post.ee/liikluskindlustus

http://www.kalev.ee/est/?news=987114

Venemaale pääseb alates uuest aastast rohelise kaardiga

1. jaanuarist 2009 liitub Venemaa rahvusvahelise rohelise kaardi süsteemiga - tänu sellele ei ole autoga idapiiri taha reisides enam vaja osta eraldi Venemaa liikluskindlustust.

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=f7e56bb5-fb28-463d-b965-f51a66...