AS

Tarbijakaitse jäi laenualkoholiga jänni

Öisest alkoholimüügi keelust möödahiilimist uurinud tarbijakaitse leiab, et alkoholi laenutamise teenus on küll kooskõlas alkoholiseaduse nõuetega, kuid mitte mõttega.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tarbijakaitse-jai-laenualkoh...

Väiketootjad saavad loa veinivalmistamiseks

Kooskõlastamistel viibiva seaduseelnõu järgi võivad väiketootjad hakata lisaks praegu lubatud õllele ja kääritatud jookidele tootma uuest aastast ka veini. Lisaks kasvab muudatustega märgatavalt lubatud tootmismaht.
http://www.e24.ee/?id=289273

Leidlikud ärimehed "laenutavad" janustele pidulistele viina

Eestlastel on kaks ütlust - häda ajab härja kaevu ning kõik, mis pole keelatud, on lubatud. Selle tõe järgi tegutsevad ka leidlikud ärikad, kes janustele pidulistele on öisel müügikeelu ajal hakanud napsipudeleid tagatisraha vastu laenama.

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=369530

Valitsus keelaks baaridest alkoholi kaasaostmise võimaluse

Valitsus kiitis täna heaks alkoholiseaduse muutmise eelnõu, mis keelab baaridel öisel ajal klientidele alkoholi kaasa müüa.

Haridusminister Tõnis Lukas selgitas täna valitsuse pressikonverentsil, et heakskiidetud eelnõu kohaselt ei saa alkoholi enam baaridest kaasa müüa ajal, mil ametlikud alkoholikauplused on suletud. "Samuti ei saa sel ajal kullerteenust kasutada," lisas ta.

http://www.epl.ee/artikkel/467848

Alkoholi ei saa kosmeetikatootena müüa

Maksu- ja Tolliameti tegevuse tulemusena sai selgemaks alkohoolse joogi ja kosmeetikatoote vahe.
2007. aasta aprillis kontrollisid Maksu- ja Tolliameti ametnikud OÜ Aldar Eesti alkoholi müügikohta Super Alko ja avastasid poemüügi ning laoruumides maksumärgistamata alkoholi lõhnalist vedelikku, mis oli villitud pooleliitristesse plastpudelitesse. Etiketi järgi oli tegemist suuveega, mille tootjaks oli märgitud OÜ Goldoil. Eesti Keskkonnauuringute labori analüüsi järgi oli tegemist 39,55%-lise alkoholisisaldusega tootega. Tolli poolt peeti kinni 116 922 pudelit „suuvett”.

Ringkonnakohus lubab Kristiine Prismal alkoholi müüa

Tallinna ringkonnakohus jättis muutmata halduskohtu otsuse tühistada alkoholimüügi keeld Kristiine Prismas.

http://www.epl.ee/artikkel/453104

Alkoholitootjad vaidlevad kahe sõna pärast

Viljandimaa ettevõte Liiwi Heliis võitleb koos Rakvere Piiritustehasega nimetuse Estonian vodka kasutamise vastu Viru Valge sildil, sest Liviko tarvitab viina valmistamiseks välismaist toorainet.

http://www.sakala.ajaleht.ee/?id=44834

Maxima kauplust ähvardab alkoholimüügiloast ilmajäämine

Politsei tegi Tallinna linnavalisusele ettepaneku võtta OÜ-lt Maxima Eesti ära alkoholimüügi luba, sest ettevõtte Mustamäel endises Sääse keskuses asuvas poes müüdi 16-aastasele poisile neli pudelit õlut.

http://news.station.ee/story/8822992

Tallinn tahab napsimüüki paremini korraldada

Tallinna volikogu aseesimees Tarmo Lausing soovitab anda linnale õigus nõuda alkoholi müüvatelt kauplustelt üksnes arvutipõhise kassasüsteemi kasutamist.

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=e49a6a50-9cc9-480a-8542-5953ff...

Alaealistele alkoholi ostnud noormees saadeti kuuks ajaks vang

http://www.epl.ee/artikkel/437877
Eile mõistis Tartu maakohus kuuks ajaks vangi noormehe, kes korduvalt alaealistele alkoholi ostis.
..
Noormees sai avaliku korra rikkumise eest maksimumkaristuse – 30 päeva aresti.