sõiduk

Sõiduauto tausta kontrollimine

Eesti (tasuta) https://eteenindus.mnt.ee/public/soidukTaustakontroll.jsf
Eesti: kindlustusjuhtumid (tasuta) www.lkf.ee päring "Sõiduki liikluskahjude kontroll"
(tasuline) https://www.autodna.ee/
Soome (tasuline) https://autorekisteri.fi/
Rootsi https://fu-regnr.transportstyrelsen.se/extweb/

Maanteeamet täiustas veebis auto taustauuringut

Maanteeamet täiustas oma e-teenindust – lisaks sellele, et auto ostu-müügilepingut saab nüüdsest sõlmida interneti teel, täiendati ka veebipõhist sõiduki taustakontrolli.
http://tarbija24.postimees.ee/2761248/maanteeamet-taiustas-veebis-auto-t...

Automüüjad ja -ostjad vabastatakse tundide kaupa järjekorras seismisest

Alates uuest aastast saab auto omaniku vahetust registreerida veebis, väheneb ka riigilõiv.
Selleks valmistatakse maanteeametis praegu ette uut IT-lahendust, mis laseb ARK-i iseteeninduses auto omanikuvahetuse nii teha, et kordagi kontorisse kohale minema ei pea. Uus registreerimistunnistus saadetakse koju postiga ja peale selle väheneb ka riigilõiv.

Autot müües võib ilma jääda liikluskindlustuse ettemaksust

«Sõidukiomanik (müüja) peaks kindlustusseltsi pöörduma enne sõiduki müüki ja laskma kehtiva poliisi lõpetada,» kinnitas If kindlustuse kommunikatsioonijuht Rain Porss. «Seda saab teha ka tuleviku kuupäevaga, nii et poliis jääb veel näiteks mõneks päevaks kehtima. Nii saab uus omanik kuni sõiduki ümberregistreerimiseni liigelda,» lisas Porss.

Pealiskaudsus sõiduki müümisel võib tuua kaasa trahvi

Sõidukeid puudutavate tehingute puhul on praktikas küllaltki tavaline, et ostja ja müüja vormistavad sõiduki võõrandamise Maanteeameti veebilehel kättesaadaval müügilepingu blanketil, mille järel jätab ostuhinna kätte saanud müüja kogu edasise asjaajamise ostja hooleks. Sealhulgas peaks sõidukile ja sellega seotud dokumentidele valduse saanud ostja registreerima ka sõiduki omandi ülemineku riiklikus liiklusregistris.

Äriidee: hävinenud sõidukid taastatakse ja müüakse uuesti maha

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) tegi veebis kättesaadavaks andmed hävinenud sõidukite kohta, et takistada nende müüki heausksetele omanikele ning ohtlike romude naasmist liiklusesse.

http://www.ohtuleht.ee/369069