kaasomandi ost/müük

Mis teha kui kaasomanikud omavahel ei saavuta kokkulepet maja ostu/müügi suhtes? Kas on võimalus nõuda maja müüki kolmandatele isikutele, kui üks osapooltest ei nõustu kaasomanikule müüma ega temalt ostma kaasomandi olevat vara?

Kommentaarid

Ei ole võimalik nõuda teiselt inimeselt, et ta oma "peab" müüma. Teisele inimesele on võimalik teha talle sobilik pakkumine või siis müüa oma osa kellelegi kolmandale isikule.

Kaasomanikul on ostueesõigus
https://www.riigiteataja.ee/akt/129062011006#para55
(2) Kinnisasja mõttelise osa müümisel isikule, kes ei ole kaasomanik ega seaduse järgi eesõigustatud, on teistel kaasomanikel müüdava mõttelise osa ostu eesõigus.

Tänan vastuse eest!
Kahju et riigi poolt ei ole kaitset. Kui kokkuleppele ei jõuta ja "talle sobilik pakkumine" konkreetsele osapoolele huvi ei paku. Käesolevat kaasomandit mõttelise osana kolmandatele isikutele müüa ei saa, maja ei ole vastavalt ehitatud.

Külaline, kas teema on veel aktuaalne?
Vastus: on küll võimalik nõuda kolmandatele isikutele müümist, kahel teel lausa - selleks on seadusest tulenev võimalus ja üks praktiline nipp.

lugesin Teie viidet külalisena. Mul sama probleem. Äkki saab nõu?

Tere!
Meil on kaasomandis maja
Mulle kuulub 1/4 .
Oleme mõlemad nõus maja müüma aga kaasomanik tahab kiiret ja odavat müüki kuna tal raha puudust ei ole ja veidi kiusata soovib ka . Mina aga sooviksin omandi eest ka veidi raha saada,et uut kohta vaadata. Kas kaasomanikul on õigus maja kiirelt ja odavalt müüa. Milline oleks mõistlik müügi aeg? Kaasomanik väidab,et tal on suurem osalus ei pea minuga arvestama.