Justiitsministeerium ootab arvamusi korteriomandi- ja korteriühistu seaduse eelnõule

Justiitsministeerium ootab veel selle nädala lõpuni arvamusi ja ettepanekuid uuele korteriomandi- ja korteriühistu seaduse eelnõule, mille eesmärgiks on muuta korteriomandi valitsemine selgemaks ja korteriühistu tegevus läbipaistvamaks.
Justiitsminister Kristen Michali sõnul puudutab eelnõu väga paljusid inimesi, kuna muudab korteriomandiga seotud küsimused igaühele selgemaks ja lihtsamaks.
..Eelnõuga asendatakse aastaks 2016 tänased korteriomandiseadus ja korteriühistuseadus ühe seadusega, milles on reguleeritud kõik korteriomandiga seotud küsimused.
..Seaduseelnõu kohaselt hakkab kõigi korteriomandite majandamine toimuma iseseisva juriidilise isiku – korteriühistu – vormis, mis seaduse jõustumisel tekib koos korteriomandite loomisega. Nende majade puhul, kus seaduse jõustumise ajaks korteriühistut pole ning mille majandamine toimub korteriomanike ühisuse vormis, loob riik ise seaduse alusel korteriühistu.
Eelnõuga antakse ka igale korteriomanikule juurdepääs korteriühistu pangaandmetele, mis muudab korteriühistu tegevuse läbipaistvaks.
http://www.just.ee/56223

Seadus: 

Kommentaarid

korter on erastatud kahe õe peale aga kinnistatud ainult ühele õele. õde surnud ja peret ei ole. teine õde tahab oma osa korterist.

Tere,
meil tehti kodukord ,
sees on punkt mis keelab esemete hoidmise trepikodades
minul aga sündimas laps ja vajalik hakata hoidma trepikojas lapsekäru, seda enam et korter on väike kahetoaline.
Ettepanek et tuginedes põhiseadusele, mis kaitseb pere ja kodu jne
siis et ühistu kehtestatud nõuded peaksid olema perevajadusi arvestavad.

korterid mis on omaniku poolt hooletusse jäetud. ei elata sees, ei maksta makse. hooletusse jäetud koretrile peaks õigused saama kes kannab hoolt kerteri eest.