Kasutusjuhend

Kasutusjuhend ei ole just kõige parem pealkiri selles alajaotuses leiduva materjali kohta. Miks? Üldjuhul on kasutusjuhend sellistel asjadel mis on valmis ja juhend siis õpetab kasutamist. ius.ee aga ei ole töövõtulepingu alusel tellitud ja tellijale koos kasutusjuhendiga üle antud valmisprogramm.

IUS.ee tegemiseks kasutan ma vabavaralist sisuhaldussüsteemi Drupal. Drupal on piltlikult öeldes nagu Lego mänguklotsid. Kahte tuhandet klotsi kokku pannes võib ehitada väga erineva kujuga maju. Sama on ka Drupal baasil veebilehe tegemine. Programmeerijad on valmis teinud moodulid millede seast võib veebilehe administraator valida ja igat sorti funktsionaalsust veebilehele lisada.

Moodulite valik sõltub veebilehe eesmärgist. Minu nägemuse kohaselt võiks IUS.ee olla juristile kohaks kus infot saada, jagada ning tuliseid õigusalaseid vaidlusi pidada. Mittejurist võiks siit keskkonnast leida hea nõuande või siis inimese kes suudab vastavas valdkonnas õigusabi osutada.

Õigusinfo leidmisele siit lehelt peaks kaasa aitama Drupali poolt pakutav aadressriba tehniline lahendus. Kui sisu lisamisel on see tähistatud seaduse ja §-i numbriga või märksõnaga, siis on võimalik selle infoni jõuda alljärgnevalt:

www.ius.ee/s/ÄS
www.ius.ee/s/võs/1046
www.ius.ee/s/au teotamine

ÄS - Äriseadustik
VÕS - Võlaõigusseadus
Seadusenimetuste lühendid leiab lingi Seadused alt ( www.ius.ee/seadused )

Kokkuvõttes võiks see kasutusjuhend olla ühelt poolt väike teejuht, teisalt koht kus arutleda ius.ee kasutusmugavuse ning tehniliste lahenduste ja võimaluste üle.

Head ideed ja igat sorti küsimused on oodatud alloleval kommentaariväljal.