Üürilepingu lõpetamine (ning muud mured)

Tere!
Nimelt on mul tehtud üürileping aastaks. Kuid teatud põhjustel soovin ma seda varem lõpetada. Olen sellest mitu korda omanikule teada andnud, kuid ta ingoreerib mind ning ei vasta mulle. Ma küll tean, kus ta elab, saaksin tema juurde minna, kuid kuna mu töö ei lase seda mul hetkel teha, olen veel poolteist nädalat kodunt hoopis kaugemal, siis ei saa ma ukse taha minna..
Ning teine mure on mul veel.. Nimelt helistas mulle eile õhtul korteriomaniku elukaaslane, kes ütles mulle, et ta käis seal eelmine päev tuulutamas (enne mulle ei öelnud) ja tegi aknad lahti, ning et tahab sinna koristama minna. Kuid ma tean, et seal ei ole ju midagi erilist koristada, kuna ma olen kodunt juba teist nädalat eemal ja korter jäi ju minust korras seisundis maha.. Kas tal on selleks õigus, kuigi ma ei ole luba andnud, mult isegi mitte ei küsitud enne.
Ning ma tean ka seda, et nad on ennegi ilma mu küsimata käinud korteris, olgu, käivad võtmas vee-ning elektrinäite, kui kuna korter on ka müügis, käisid nad seda ka ostjale näitamas. Aga lepingu järgi peavad nad mulle selles 48 tundi ette teatama, kui ostjaga tulevad, aga mulle teatati alles peale käiku..
Kui ma lõpetan üürilepingu enne tähtaega, kas ma siis ettemaksu tagasi ei saa? Isegi, kui mul on sellised kaebused?

Suur aitäh!